Börekçi Şevket,

Gerçek adı Şevket Korucuoğlu 1949 Bulgaristan İğridere doğumlu. İki yaşında iken ailesiyle Türkiye yollarına düşen Börekçi Şevket 1951 yılından bu yana Bursa'da Yaşamaktadır.

Börekçi Şevket ilk meslek deneyiminde 1960 yıllarının hemen başında babasının tarihi Ulucami 'nin karşısındaki "Karlıdağ Muhallebicisi" dükkanında Kozahan 'ın Karşısında açılan "Uğrak Börekçisi" Şevket Korucuoğlu 'nun ustalığını kazandığı, hamurun mayalandığı dükkan olmuştur.


23 yaşında kendi ayakları üzerinde duran Börekçi Şevket seyyar börek arabası ile Bursa 'nın börekteki damak tadını değiştirmeye başlar. 3 yıl sonra 1975 yılında ilk börekçi dükkanını Anadolu mahallesinde açar ve yine 3 yıl sonra dükkanını Davutdede bölgesinde hizmete sokar. Kendini Hızla yenileyen Börekçi Şevket geleceği gören vizyonla Davutdede'de daha geniş tüketici gruplarına ulaşan Börekçi Şevket'in mideyi yakmayan çıtır çıtır lezzeti o yıllarda tüm Bursa'ya yayılır ve aranan bir lezzet olur.

 

1999 yılında Davutdede'deki işyerini Yıldırıma Taşımasıyla Börekçi Şevket Kurumsallaşmanın ilk adımını da atmış olur. Bir yıl sonra 2. Şube Bursa'nın en yoğun trafiği olan Dikkaldırım'da açılır.

2004 yılı büyüme ve markalaşma hedeflerinin doruğa ulaştığı bir yıldır. Artık Şevket Korucuoğlu 'nun çocukları şirketin yeni yönetiminde yerlerini alırlar. Börekçi Şevket "Şevket" Markasıyla çoğalarak bugün 2009 yılında 9. şubesinin franchise ile şube açılışı üstünde çalışma yapmaktadır.

Seyyar arabadan, kurumsallığa oradan profesyonel şube mağazacılığına kadar uzun bu yolda değişmeyen ve değişmeyecek olan "Emek ve sevgi ile üretilen börekler"...

2001’de Dikkaldırım, 2004’te Ulucami, 2005’in sonunda Arabayatağı, ardından 2006 Ocak’ta Darmstad Şubeleri açıldı. Bunu son olarak Küçük Sanayi şubesi izledi. Yasemin Park, Gazcılar, İnegöl, Terminal, Dikkaldırım ve Darmstad Şubeleri franchise olarak hizmet veriyor.

Bugün altı franchise, toplam dokuz şubesiyle Bursa’nın dört bir yanında lezzetli ve sağlıklı gıda hizmeti veren Şevket, yıllar içerisinde yeni şubelerle birlikte, imalat makinelerine de yatırım yaparak, yarattığı börek çeşitlerini üretecek makineleri de kendi bünyesinde tasarlamış ve ürettirmiştir.

Şevket tarafından Türk Mutfağı’na kazandırılan börek çeşitleri içerisinde en çok ilgi gören “Şevket Böreği” dir.

EYÜP - ŞEVKET - ERCAN

KORUCUOĞLU

HEMEN ARA

0 224 361 57 90